Logo firmy: Pan Samolocik S.C.Pan Samolocik S.C.
- rezerwacja tanich biletów lotniczych, - organizowanie podróż...
Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: Viventum s.c.Viventum s.c.
Powiedz nam czego potrzebujesz, a my… zorganizujemy to. ...
Logo firmy: Dolnośląskie Biuro Inkasso Sozańska StefaniaDolnośląskie Biuro Inkasso Soza...
* 34 miejsca noclegowe w pokojach 2, 4, 8 i 10-osobowych, dla goś...

Szukasz inwestora? Wejdź na BiznesOferty.pl         Chcesz sprzedać maszyny? Wejdź na BiznesOferty.pl         Szukasz kontaktów w biznesie? Wejdź na BiznesOferty.pl         Chcesz sprzedać firmę? Wejdź na BiznesOferty.pl         Szukasz dystrybutora? Wejdź na BiznesOferty.pl         Szukasz wspólnika? Wejdź na BiznesOferty.pl         Chcesz sprzedać nieruchomość komercyjną? Wejdź na BiznesOferty.pl         Aby sprzedawać hurtowo towary? Wejdź na BiznesOferty.pl        

Wycieczka rowerowa na Mazury Zachodnie 8 DNI

Id produktu/usługi: 13489 Data dodania: 03.07.2015
Jeśli Mazury, to tylko Zachodnie!
Warto wiedzieć, że Mazury Zachodnie, choć nie brak tu również dużych jezior, to nie przypominają Krainy Wielkich Jezior Mazurskich czy Mazur Garbatych.
Jest to region zapewniający dużą różnorodność przyrodniczą i krajobrazową, a przez to szereg atrakcji dla turystów. Dobrze oznakowane ścieżki rowerowe tworzą gęstą sieć, nazywaną przez mieszkańców „kwiatami mazurskimi”, ze względu na liczne pętle i pętelki skupiające się wokół atrakcyjnych wypoczynkowo miejscowości.Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego, Kanał Elbląski łączący Ostródę z Elblągiem, liczne jeziora i rezerwaty przyrody, źródliska i dopływy rzeki Drwęcy, malownicza Pasłęka… Przez te miejsca prowadzą dobrze oznakowane szlaki turystyczne, którymi będziemy wędrować. Mało znanym uroczyskom można przyjrzeć się z wysokości rowerowego siodełka, a także podczas spływu kajakiem – co właśnie Państwu proponujemy.
Niezaprzeczalnym walorem tego obszaru jest wielokulturowość, wielowyznaniowość i wielonarodowość. Każda nacja, religia, okres historyczny pozostawiły po sobie pamiątki materialne i niezwykle interesujące dziedzictwo kulturowe. Przybliżają je szlaki turystyczne, które prowadzą przez wyjątkowe krajobrazy do zabytkowych kościołów, gotyckich zamków, dworów, pałaców i parków.
Czyste środowisko Mazur Zachodnich jest naturalnym sprzymierzeńcem aktywnego wypoczynku. Możecie Państwo być pewni, że doznacie tutaj wielu estetycznych i emocjonalnych wrażeń.
Proponowana przez nas trasa rowerowa zaplanowana jest tak, aby można zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne w regionie.
Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, nie tylko do rowerzystów. Atrakcje, które odwiedzimy na rowerach będą dostępne również dla pozostałych członków wyjazdu – transport zapewni wóz techniczny. Polecamy też piesze wycieczki po ścieżkach przyrodniczo-dydaktycznych oraz relaks w obiektach SPA, które znajdują się w pierwszej lidze tego rodzaju obiektów w naszej części Europy. Ponadto proponujemy wycieczki firmowym busem do Iławy, Elbląga i Ostródy.

1 Dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki i przyjazd do Ośrodka Wypoczynkowym TVP w uroczej miejscowości SARNÓWEK nad Jeziorakiem. Jeziorak, o długości 27,5 km, jest najdłuższym jeziorem w Polsce. Ma 3,5 tys. ha powierzchni i w najgłębszym miejscu 12 m. Jego linia brzegowa jest bardzo urozmaicona. Niemałą atrakcję stanowi kilkanaście wysp znajdujących się na jeziorze. Jedną z nich jest największa śródlądowa wyspa w Polsce – Wielka Żuława, inaczej zwana Wielkim Ostrowem, o powierzchni 86 ha (znajduje się tu miejsce staropruskiego grodu ok. X-XI wiek). Jeśli ktoś dotrze wcześniej, to warto wypożyczyć kajak i popłynąć na wyspę.

2 Dzień
Jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym przez Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego. Trasa jest wyjątkowa pod względem piękna krajobrazu oraz występowania unikalnych okazów zwierząt i roślin. Szlak biegnie drogami asfaltowymi, docieramy do miejscowości Zalewo. Dalej jedziemy szlakiem zielonym, gdzie szczególną atrakcję stanowią pochylnie Kanału Elbląskiego (Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny), które są osobliwością na skalę europejską. Przy budowie Kanału Elbląskiego wykorzystano jeziora leżące na różnych wysokościach między Ostródą i Zalewem Wiślanym. Różnica poziomów sięga 100 m. Następnie czarnym i niebieskim szlakiem kierujemy się w stronę naszej bazy noclegowej w Elblągu

3 Dzień
Dziś mamy do wyboru dwie opcje :
– Pierwsza z nich to pętla rowerowa wokół Jeziora Drużno. Szlak na całej długości prowadzi drogami utwardzonymi, jednak w większości są to płyty betonowe. Szlakowi towarzyszą liczne rowy i kanały tworzące szachownicę pól, jazy, zastawki, stacje pomp oraz wały przeciwpowodziowe. Bez nich nie byłoby tej krainy. Bardzo często trasa szlaku wiedzie ich koroną, bądź u podnóża. Żuławy to w znacznej części teren depresyjny. Choć tego nie zobaczymy, ani nie odczujemy, to jednak często będziemy podążali poniżej poziomu morza. Przy szlaku znajduje się najniżej położony punkt w Polsce w Raczkach Elbląskich (1,8 m p.p.m.). Największym walorem szlaku jest przyroda, chroniona w szczególny sposób w rezerwacie ornitologicznym „Jezioro Drużno”. Spotkać tu można ok. 210 gatunków ptaków, w tym 110 gniazdujących i wiele ciekawych roślin wodno-błotnych.
– Druga to wypoczynek na miejscu – czyli :Spa pobt na basenie hotelowym plażowanie nad Jeziorem Drużno, rzeką Elbląg i zwiedzanie Elbląga, jednego z najstarszych miast w Polsce. Zostało ono założone w 1237 roku, a prawa miejskie otrzymało w 1246 roku. W XIV wieku Elbląg był ważnym pruskim portem. Będąc w mieście warto zobaczyć takie zabytki, jak Katedrę św. Mikołaja z przełomu XIII-XIV wieku, Bramę Targową, kanał Elbląski, zabytkowe kamieniczki przy ulicy Św. Ducha, pałac Augusta Abbegga, zespół dawnego zamku i podzamcza. W mieście jest do zobaczenia również duża ilość kościołów (najwięcej z XIV wieku). Warto także przejść się tzw. ścieżką kościelną.

4 Dzień
Dzisiejszy etap rozpoczynamy żółtym szlakiem rowerowym kierując się w stronę Pasłęka, miasta nad rzeką Wąską. Od wczesnego średniowiecza istniał tu gród pruski na wzgórzu górującym nad rzeką. Mimo wojennych zniszczeń zachowały się niemal w całości średniowieczne mury obronne miasta z Bramą Kamienną i Furtą Młyńską. Kolejne atrakcje na naszej trasie to: rezerwat „Dęby w Krukach Pasłęckich” oraz pałac Donhoffów w Kwitajnach. Dalej drogami asfaltowymi i zielonym szlakiem jedziemy w kierunku Jeziora Narie w pobliżu, którego zatrzymamy się na nocleg.

5 Dzień
Dzień – zachęcamy wszystkich do spływu 12 km , a jeśli ktoś nie lubi wiosłować, to może poleniuchować nad Jez. Narie.
SZELĄŻNICA – to mało uczęszczana, urokliwa i dzika rzeka. Wypływa z jednej z odnóg Kanału Ostródzko-Elblaskiego pomiędzy Jez. Szeląg Wielki a Jez. Pauzeńskim i wpływa kilka kilometrów dalej do Jez. Pauzeńskiego. Rzeka płynie przez teren zalesiony, jest wąska i niezwykle malownicza.
Dodatkową atrakcją na naszym szlaku jest śluza Mała Ruś – dł. 29.33m; szer. 3.19m, różnica poziomów 1.40m. Płynąc kanałem tylko miejscami widzimy betonowe umocnienia brzegów. W większości brzegi porośnięte są drzewami, co nadaje kanałowi naturalnego charakteru.

6 Dzień
Roje Początkowo nasza trasa prowadzi czerwonym szlakiem rowerowym wzdłuż Jeziora Narie. Następnie mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi kierujemy się do miejscowosci Ruś, skąd niebieskim i żółtym szlakiem będziemy pedałować przez leśne ostępy, północnym brzegiem Jez. Ilińskiego do Miłomłyna i dalej nad Jez. Drwęckie na miejsce naszego noclegu w Piławkach. Przed posiłkiem będzie jeszcze czas na chwilę relaksu nad jeziorem, jest też możliwość wypożyczenia kajaka.

7 Dzień
Rano przed wyruszeniem na trasę zwiedzamy Ostródę (wycieczka samochodowa dla chętnych). W obrębie Ostródy jest aż 12 jezior, co czyni miasto bardzo atrakcyjnym, zarowno pod względem przyrodniczym jak i turystycznym. Będąc w Ostródzie, nie można także zapominać o konieczności zwiedzenia zabytków architektonicznych – zamku krzyżackiego czy kościoła ewangelickiego, czyli jej dwóch głównych wizytówek. Jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć panoramę Ostródy z wody, to możliwy jest rejs spacerowy statkiem po Jez. Drwęckim.
Dzisiaj cały dzień spędzimy na niebieskim szlaku rowerowym biegnącym leśnymi duktami i asfaltowymi drogami wśród jezior. Największe z nich to Jez. Gil Wielki i Jez. Jeziorak. Na naszej trasie jest też niewielkie jezioro stanowiące rezerwat “Jezioro Iłgi”. Ochronie podlegają tutaj miejsca lęgowe wodnego ptactwa oraz stanowiska roślinności torfowiskowej jeziora, które jest płytkie i podlega procesom zarastania. Od miejscowości Jezierzyce jedziemy brzegiem Jezioraka do Iławy.

8 Dzień
Warto spędzić trochę czasu w IŁAWIE, która obok swoich niezaprzeczalnych walorów przyrodniczych i wypoczynkowych, ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji kulturalnych. Szeroki wachlarz odbywających się tu imprez, obecność wielu instytucji zrzeszających ludzi kultury i sztuki oraz bogata tradycja czynią z miasta kulturalne centrum Warmii i Mazur. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wyjaz z Iławy firmowym busem wraz z rowerami i przczypeką i powrót do miejsca zbiórki.

Świadczenia

noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach
wyżywienie śniadania i obiadokolacje
opiekę przewodnika rowerowego oraz pilota
asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
przewóz bagaży i rowerów na trasie oraz osób firmowym busem

Dodatkowo płatne
biletów wstepu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji (wypożyczenia kajaka plus transport – 50 zł/osoby)
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 200 zł/osoby

Zadaj firmie pytanie o produkt/usługę:

Liczba odwiedzin wpisu: 477
  • Poleć produkt na:  
     
     
Opinie o firmie:
 dodaj opinię
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do produktu/usługi.
Twój będzie pierwszy. Zapraszamy.