Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: Pan Samolocik S.C.Pan Samolocik S.C.
- rezerwacja tanich biletów lotniczych, - organizowanie podróż...
Logo firmy: Dolnośląskie Biuro Inkasso Sozańska StefaniaDolnośląskie Biuro Inkasso Soza...
* 34 miejsca noclegowe w pokojach 2, 4, 8 i 10-osobowych, dla goś...
Logo firmy: Viventum s.c.Viventum s.c.
Powiedz nam czego potrzebujesz, a my… zorganizujemy to. ...

Szukasz kontaktów w biznesie? Wejdź na BiznesOferty.pl         Chcesz sprzedać firmę? Wejdź na BiznesOferty.pl         Szukasz dystrybutora? Wejdź na BiznesOferty.pl         Szukasz wspólnika? Wejdź na BiznesOferty.pl         Chcesz sprzedać maszyny? Wejdź na BiznesOferty.pl         Szukasz inwestora? Wejdź na BiznesOferty.pl         Aby sprzedawać hurtowo towary? Wejdź na BiznesOferty.pl         Chcesz sprzedać nieruchomość komercyjną? Wejdź na BiznesOferty.pl        

Pielgrzymka Podlasie i Białoruś 8 dni

Id produktu/usługi: 13548 Data dodania: 13.07.2015
1 Dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazdo do Supraśla, gdzie zobaczymy Ławrę Supraską czyli Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa – jeden z sześciu prawosławnych klasztorów męskich w Polsce – zwany Prawosławną Jerozolimą Białostocczyzny. Stąd udamy się do kościoła Św. Antoniego w Sokółce – zwanej Polskim Loreto. Właśnie tu w 2008 r. miał miejsce cud eucharystyczny. Zapoznamy się z historią tego miejsca oraz nawiedzimy znajdujący się w bocznej nawie relikwiarz ze Świętą Hostią. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji,
2 Dzień
Śniadanie. Przejedziemy do Grodna – miasta katedr, zamków i pałaców królewskich. Zobaczymy Górę Zamkową, gdzie wznosi się ”Stary Zamek” będący XVI w. rezydencją króla Stefana Batorego oraz wybudowany w połowie XVIII w. ”Nowy Zamek” – miejsce posiedzeń sejmów generalnych Rzeczypospolitej (miejsce podpisania II i III rozbioru Polski oraz miejsce śmierci króla Poniatowskiego). Następnie udamy się na rynek, gdzie znajduje się wspaniała barokowa Bazylika Katedralna, słynąca z maleńkiej ikony Matki Bożej Kongregackiej, zobaczymy również barokowy kościół Bernardynów, urokliwy klasztor Franciszkanów, średniowieczną cerkiew Św. Borysa i Gleba, Synagogę, Sobór Opieki Matki Bożej oraz muzeum Elizy Orzeszkowej. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3 Dzień
Śniadanie. Następnie udamy się w sentymentalna podróż drogami bohaterów powieści ”Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej i Adama Mickiewicza. Będą to: Bohatyrowicze, w których odwiedzimy grób Jana i Cecylii – powieściowej pary małżonków, którzy mozolną pracą mieli dać początek historii Bohatyrowicz, Miniewicze, w których ongiś stał dwór Kamieńskich będący pierwowzorem Korczyna, a Jan Kamieński jego właściciel pierwowzorem Benedykta Korczyńskiego. Tu znajduje się mogiła powstańców styczniowych z 1863 r. oraz Karczowa – dawne Tuhanowicze, gdzie w lesie znajduje się słynny kamień filaretów przy którym spotykali się m.in. Adam Mickiewicz, Tomasz Zan, Jan Czeczot czy Ignacy Domeyko oraz park dworski – legendarne miejsce spotkań Mickiewicza z Marylą Wereszczakówną*. Następnie udamy się do Szczuczyna w którym większość ludności nadal stanowią Polacy. Najcenniejszymi zabytkami, które zobaczymy są: kościół pod wezwaniem św. Teresy od Jezusa oraz zespół pałacowy rodziny Scipio del Campo, potem Druckich-Lubeckich. Kolejnym przystankiem naszej podróży będzie cerkiew Narodzenia Matki Bożej w Murowance. Ostatnim miejscem do którego zawitamy w tym dniu będą Stare Wasiliszki. To wieś, w której na świat przyszedł Czesław Niemen (Juliusz Wydrzycki) – polski kompozytor, multiinstrumentalista, piosenkarz i autor tekstów piosenek. Odwiedzimy niewielki drewniany dom rodzinny artysty zamieniony na jego muzeum. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Nowogródka – miejsca dzieciństwa i młodości Adama Mickiewicza. Zobaczymy m.in.: górę zamkową z ruinami średniowiecznego zamku Mendoga, pomnik i kopiec Adama Mickiewicza, kościół farny zw. Farną Witoldową, będący miejscem ślubu króla Władysława Jagiełły z Zofią Holszańską oraz chrztu A. Mickiewicza, późnogotycki sobór św. Borysa i Gleba, kościół Dominikanów pw. św. Michała oraz dworek Adama Mickiewicza, w którym obecnie mieści się muzeum poety. Następnie przejedziemy do Zaosia, po drodze zatrzymując się na chwilę nad jez. Świteź. Według ludowych legend miała w nim mieszkać rusałka, której imię stało się inspiracją do napisania przez Mickiewicza ballady ”Świtezianka”. Ostatnim przystankiem tego dnia będzie Zaosie. Miejsce, w którym urodził się największy polski poeta romantyczny – Adam Mickiewicz. Po południu przyjedziemy do Baranowicz, gdzie nawiedzimy kościół Podwyższenia Krzyża – nieprzerwanie czynny w okresie sowieckim, stanowił główny ośrodek baranowickich Polaków. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Monasteru Zaśnięcia Matki Bożej w Żyrowicach. Został on ufundowany w celu upamiętnienia objawienia maryjnego, jakie miało miejsce w 1470 r. W centralnej części Sobór Uspienskiego, znajduje się maleńki, cudowny wizerunek Żyrowickiej Bogarodzicy, znaleziony przez dwóch pastuszków na drzewie gruszy. Słynący łaskami obraz, czczony zarówno przez prawosławnych, rzymskich katolików jak i unitów, od wieków stanowi cel licznych pielgrzymek. Stąd udamy się do Nieświeża, gdzie wznosi się jedna z najwspanialszych magnackich rezydencji Rzeczypospolitej – zamek książęcy Radziwiłłów. Jest zabytkiem o bogatej i barwnej historii wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy również kościół Bożego Ciała wraz z wieżą zamkową, Ratusz z sukiennicami, Kamienicę Gdańską czy Bramę Słucką. Następnie przejedziemy do Mińska – stolicy Białorusi. Zatrzymamy się w miejscu szczególnym tj. w Kuropatach. To miejsce w którym odkryte zostały masowe groby ludzi rozstrzelanych przez NKWD w latach 30 XX w. Głównymi ofiarami byli Polacy, Białorusini i Żydzi. Stąd przejedziemy główną arterią(dokumenty potrzebne do otrzymania wizy Białoruś i najdłuższą drogą białoruskiej stolicy zw. Prospektem Niepodległości, znanym dzięki unikalnej zabudowie w stylu -stalinowskiego empire”. Kompleks budynków prospektu ulic pretenduje do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
6 Dzień
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Mińska. Wizytówkami stolicy są Kościół Świętych Szymona i Heleny zwany Czerwonym Kościołem; śnieżnobiały ratusz na Placu Swobody, Górne Miasto – serce starego Mińska, gdzie znajdują się dwie główne świątynie białoruskiej stolicy: prawosławny Sobór Duchu Świętego z cudownym obrazem MB Mińskiej oraz katolicka Archikatedra NMP, dwór Wańkowiczów w którym znajduje się muzeum malarza, przytulne Trojeckie Przedmieście, plac Dworcowy oraz 40-metrowy obelisk na Placu Zwycięstwa. Następnie wyruszymy do Miru, w którym wznosi się jeden z najcenniejszych zabytków gotycko – renesansowych Białorusi. Zobaczymy zespół zamkowo-parkowy, który posłużył Mickiewiczowi za pierwowzór zamku Horeszków w ”Panu Tadeuszu”. Znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
7 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Różanej – gniazda rodowego Sapiehów. Zobaczymy ruiny wspaniałej XVIII w. rezydencji wybudowanej w stylu klasycyzującego baroku. Jej wielkość i rozmach z jaką została zbudowana zapiera dech w piersiach nawet dziś, choć pałac został niemal całkowicie zniszczony. Wielokrotnie odbudowywany był jednym z największych pałaców Rzeczypospolitej. Pałac jest odnawiany dzięki funduszom UE. Następnie udamy się do Kosowa Poleskiego, a ściślej do Mereczowszczyzny, gdzie mieści się rodzinny dworek Tadeusza Kościuszki, w którym przyszedł na świat i spędził pierwsze lata swojej młodości. Pierwotny dworek spłonął w 1942 r., lecz dzięki wsparciu ambasady amerykańskiej został zrekonstruowany. Na wzgórzu w odległości kilkuset metrów od dworku Kościuszków położony jest pałac Pusłowskich w Kosowie Poleskim. W czasie II wojny światowej spalony i zdewastowany przez partyzantów radzieckich jest powoli odrestaurowywany. Nasze zwiedzanie pięknej Białorusi zakończymy w Brześciu, dawnej zachodniej bramy carskiego, a później sowieckiego imperium, przez którą wiodła najkrótsza droga do Moskwy. Po Powstaniu Listopadowym, car Mikołaj I rozwścieczony polską rewoltą wydał rozkaz zburzenia miasta i wybudowania na jego obszarze, potężnej Twierdzy Brzeskiej. Następnie udamy się w kierunku granicy polsko-białoruskiej. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
8 Dzień
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia i Matki Jedności. Kodeńskie Sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej Gregoriańskiej to jedno z najcenniejszych sanktuariów katolickich naszego kraju. Następnie udamy się do szczególnego miejsca jakim jest Klasztor Św. Onufrego w Jabłecznej. Według legendy, inspiracją do założenia Monasteru było cudowne pojawienie się w pobliżu wsi Jabłeczna ikony św. Onufrego, która przypłynęła rzeką Bug. Klasztor jest zespołem cerkwi i męskiego klasztoru prawosławnego, którego początki sięgają XV w. To najstarszy, najważniejszy i jedyny nigdy nie zamknięty prawosławny klasztor znajdujący się na ziemiach polskich. Stąd wyjedziemy w drogę powrotną. Powrót do miejsca zabiórki w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA
– przejazd autokarem, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe bar, bus lub minibus
– zakwaterowanie w hotelu , pok. 2,3-osobowe
– wyżywienie w/g. programu
– pilot, przewodnik
– opieka duszpsterska
– ubezpieczenie KL 10.000 euro, NNW 5.000 zł

DODATKOWO PŁATNE:
– wiza do Bialorusi 30 euro / os
– bilety wstępu 40 euro

Zadaj firmie pytanie o produkt/usługę:

Liczba odwiedzin wpisu: 441
  • Poleć produkt na:  
     
     
Opinie o firmie:
 dodaj opinię
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do produktu/usługi.
Twój będzie pierwszy. Zapraszamy.