INIEKCJA CIŚNIENIOWA I NISKOCIŚNIENIOWA
W TECHNOLOGII SCHOMBURG
Najczęstszą przyczyną występowania wilgoci w budynkach jest całkowity lub częściowy brak izolacji poziomej . Występuje wtedy tak zwany podciąg kapilarny, co przyczynia się do powstawania zawilgocenia ścian.
Pragniemy przedstawić kilka argumentów i przykładów oraz zagrożeń jakie niesie mieszkanie w zawilgoconym i zagrzybionym pomieszczeniu, przybliżyć Państwu problem i przekonać do wykonania izolacji i osuszenia ścian.
• Zaatakowane grzybem ściany nie dość, że straszą to jeszcze bywają szkodliwe.
• Wilgotne mury są zagrożeniem dla ludzi i zwierząt, a także dla zgromadzonych w nich rzeczy.
• Zarodniki grzybni mogą bowiem powodować alergie, choroby dróg oddechowych, układu krążenia. Wykwity na murach, tworzenie się grzyba domowego na stałe obniżają trwałość budynku.
• Duża część wszystkich szkód w budynkach powstaje pod wpływem wilgoci.
• Wieloma metodami próbujemy zaradzić temu złemu stanowi, często bezskutecznie.
• Problem tkwi w środku murów i tam trzeba pozbyć się wilgoci by wyeliminować problem. Nie wystarczy spryskać ściany środkiem na grzyba. Jest to rozwiązanie krótkotrwałe i nie efektywne.
• Ze względu na wysoką wilgotność powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, wymagają one stale zwiększających się kosztów utrzymania.
Zastosowanie hydroizolacji gwarantuje:
• Odcięcie kapilarnego podciągania wody gruntowej.
• Poprawę mikroklimatu budynku.
• Zmniejszenie strat cieplnych nawet do 70%.
• Wyklucza cykliczne remonty i naprawy murów, tynków i powłok malarskich.
Mam nadzieje że przybliżyłem problem i pokazałem, jakie zagrożenie niesie zawilgocone i zagrzybione mieszkanie, a także dlaczego izolacja ścian i osuszenie murów jest takie ważne. Myślę że odpowiedź jest prosta, a mianowicie wystarczy zrobić tylko jeden krok by żyć w suchym mieszkaniu.
Technologie izolacji i iniekcji Schomburg zawierają szeroki asortyment środków izolacyjnych i iniekcyjnych oraz innych materiałów dla ochrony i zabezpieczenia budowli. Właściwości poszczególnych produktów umożliwiają stosowanie ich w rożnych warunkach dla różnych celów. Podstawowe obszary zastosowań to naprawy rys i spękań, przepony poziome przed podciąganiem kapilarnym, iniekcje kurtynowe, uszczelnienia dylatacji, uszczelnienia w budownictwie ziemnym, zabezpieczanie kanałów, izolacje basenowe i zielone ogrody.
AQUAFIN-IB1
Zastosowanie:
AOUAFIN-IB1 jest stosowany w przypadkach, gdzie konieczne jest zlikwidowanie efektu kapilarnego podciągania wody poprzez wykonanie przepony poziomej.
Może być stosowany do wykonywania przepony w murach całkowicie przesiąkniętych wilgocią. Potwierdzają to badania certyfikacyjne wykonane dla stopnia przesiąknięcia wilgocią wynoszącego 95%.
Właściwości:
• gotowy do użycia
• bezrozpuszczalnikowy
• o podwójnym działaniu: hydrofobizującym i zawężającym kapilary w murze
• dyfuzyjny
AQUAFIN-IB2
Wodorozcieńczalny preparat na bazie siloksanów do wykonywania przepony poziomej (odtwarzania izolacji poziomej murów) i impregnacji powierzchniowej
Właściwości:
produkt skoncentrowany
wysoce wydajny
wodorozcieńczalny z długim okresem przydatności do użycia
hydrofobizujący
bezrozpuszczalnikowy
silnie penetrujący
zapobiega kapilarnemu podciąganiu wilgoci
testowany przez WTA do 95% wilgotności
Jest to preparat do wykonywania przepony poziomej chroniącej przed podciąganiem kapilarnym wody w materiałach porowatych. Stosowany również jako powierzchniowy środek impregnujący porowate materiały budowlane.
Preparaty (AGFAFIN-IB1 lub AQUAFIN-IB2) oparte na związkach krzemu do wykonywania przepony poziomej w murach zawilgoconych, szczególnie w renowacji starego budownictwa. Zalecany do uszczelniania poziomego murów metodą iniekcji niskociśnieniowej, których wilgotność osiąga wartość do 95%. Dzięki niskiej lepkości hydrofobizuje podłoże, a w wyniku reakcji chemicznej zawęża kapilary i budynek zaczyna obsychać. Cykl schnięcia może potrwać nawet do paru miesięcy od wykonania. Uzależnione jest to do wielu czynników i stopnia zawilgocenia ściany ,wilgotności powietrza, ogrzewania, itp. Jest to najbardziej skuteczna metoda bezinwazyjnego osuszania budynków stosowana w całej Europie, m.in. do renowacji zabytków i odtwarzania izolacji poziomej bez naruszania struktury ściany i w pełni ekologiczną metodą odtworzenia izolacji poziomej zarówno w starym budownictwie, jak i nowym wynikających z popełnionych błędów w fazie realizacji budynku.
PRZEPONA POZIOMA
Wykonana przy użyciu preparatu AGFAFIN-IB1 lub AQUAFIN-IB2 jest jednym ze sposobów odtworzenia izolacji poziomej w istniejącym murze. Bez ingerencji w strukturę muru i naruszania statyki budynku w miejscach, gdzie odkopanie budynku jest niemożliwe z wielu przyczyn. Ściana po wykonaniu przepony wysycha w tempie zależnym od wielu czynników (pierwotnej wilgotności muru i innych przyczyn ). Jednak efekty widoczne są już po kilku miesiącach.
PRZEPONA PRZECIWWILGOCIOWA
W przypadkach, gdy nie jest możliwe z przyczyn technicznych rozkopanie budynku i wykonanie izolacji pionowej ścian podziemnych, a wilgoć nie jest następstwem podsiąku kapilarnego można wykonać tzw. przeponę wilgociową całej ściany, polegającą na wykonaniu sieci odwiertów na całej powierzchni ściany i nasycenie jej metodą ciśnieniową związkami krzemianując hydrofobizującymi AGFAFIN-IB1 lub AQUAFIN-IB2.
INIEKCJA CIŚNIENIOWA USZCZELNIAJĄCA PĘKNIĘCIA
W przypadku, gdy konieczne jest szczelne wypełnienie rys i uszkodzeń elementów betonowych stosowane są żywice epoksydowe, których wytrzymałość jest większa niż zwykłych betonów. Natomiast tam, gdzie musi być zapewniona szczelność stosujemy elastyczne żywice poliuretanowe AQUAFIN-P1 lub AQUAFIN-P4. Wykonanie izolacji poziomych oraz pionowych metodą iniekcji bez odkopywania murów od zewnątrz jest to najtańsza metoda osuszania budynków, a zarazem metoda dająca bezterminowo trwałą izolacje murów.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Nie ograniczamy się tylko do wykonywania remontów i izolacji w technologii Schomburg. Wykorzystujemy również materiały innych producentów. Wszystko zależy od preferencji klienta lub dokumentacji technicznej