Logo firmy: Fasc Sp. z o.o.Fasc Sp. z o.o.
Zakres prac w standardzie: 1 Opracowanie i aktualizacja dokumen...
Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: Małgorzata Przekoracka-KubiakMałgorzata Przekoracka-Kubiak
- Księgowość - Rachunkowość - Płace - ZUS - Kadry - Wdrożeni...
Logo firmy: Kancelaria Statima S.A.Kancelaria Statima S.A.
Specjalizacja: - Super FAKTORING dla Firm - monitoring należno...
Pytanie do ekspertów:

Czy kredyt konsolidacyjny zawsze się opłaca?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie zaloguj się lub zarejestruj w Odi.pl.

Odpowiedzi ekspertów:
Odpowiedź firmy: eMediator.pl
Oczywiście, jest to rozwiązanie jak najbardziej opłacalne, jednakże dla tych, którym zależy na jak najmniejszej ilości zobowiązań i płaceniu jednej, niższej raty - kosztem znacznego rozłożenia w czasie takiej płatności.

Można również rozważyć restrukturyzację uciążliwych zobowiązań, tzn. wynegocjowania z kredytodawcą lepszych warunków spłaty. Jeśli zauważymy, że nie będziemy w stanie spłacać terminowo zaciągniętej pożyczki.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2017.04.26
Oceń odpowiedź:
4/0
Witam, wszystko zależy w czym nam taka konsolidacja pomoże. Głównie konsolidacja zobowiązań pozwala na zmniejszenie rat miesięcznych poprzez zamiana zobowiązań z krótkim terminem na okres dłuższy i w takim przypadku jest to bardzo trafne rozwiązanie. Po drugie dzięki konsolidacji mamy możliwość uzyskania lepszych warunków zamieniając starsze kredyty. Po trzecie przy całkowitej spłacie starych zobowiązań można wystąpić do banku o zwrot części składki ubezpieczeniowej w przypadku gdy kredyt który podlega konsolidacji był ubezpieczony. Sumując konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2015.02.25
Oceń odpowiedź:
3/0
Odpowiedź firmy: Brak firmy.
Kredyt konsolidacyjny opłaci się jeśli nasz Klient dostanie ofertę tańszą od tej którą posiada aktualnie. Najlepsza sytuacja jest wtedy gdy przenosimy Klientowi kredyt z banku gdzie otrzymał maksymalne oprocentowanie plus wysoką składkę ubezpieczeniową - jeśli uda się wynegocjować dla Klienta realnie korzystne warunki to taka operacja naprawdę się opłaca. Trzeba pamiętać o tym, że część Klientów pierwsze swoje zobowiązania zaciąga na niekorzystnych warunkach, a wynika to czasem z przyczyn niezależnych od Klienta - warto także w takich przypadkach przemyśleć kwestię obniżenia kosztu kredytu.
Data: 2017.10.17
Oceń odpowiedź:
2/0
Odpowiedź firmy: AB Aleksander Barańczyk
Temat w ostatnich 2 latach szczególnie popularny wśród tzw. „ znawców pseudo-dziennikarzy”. Czytając artykuły prasowe lub słuchając audycji radiowych czy telewizyjnych odnosi się wrażenie, że bank jest instytucją charytatywną pomagającą ludziom w opałach. Tymczasem tego typu kredyty cechują się zwykle wysokim oprocentowaniem.
Kredyty konsolidacyjne udzielane są w większości osobom z problemami finansowymi, co nieodłącznie wiąże się z większym ryzykiem niespłacalności. Bank na takich klientach zarabia (jak i na każdym innym kliencie) i zawsze osiąga zadowalający go zysk. Nie bez przyczyny od lat banki to instytucje notujące najwyższe zyski w Polsce. Proponowany kredyt może mieć niższą ratę niż suma rat kredytowych, które kredytem konsolidacyjnym będziemy spłacać. Utrata praktyką jest oferowanie niższej raty przy jednoczesnym rozciągnięciu kredytu w czasie.
W sumie tego typu kredyt w całościowym rozliczeniu będzie kosztował znacznie więcej niż spłacenie dotychczasowych zobowiązań.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2015.02.25
Oceń odpowiedź:
0/0