Logo firmy: A-Z Decor Dorota Zych-DąbrowskaA-Z Decor Dorota Zych-Dąbrowska
- akcesoria biurowe, - artykuły dekoracyjne, - bieżniki na st...
Logo firmy: Green House Dariusz KępaGreen House Dariusz Kępa
Montujemy szybko, solidnie i tanio: - rolety zewnętrzne, bramy ...
Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: Z.P.H. Sprzęt Oświetleniowy Grzegorz LodekZ.P.H. Sprzęt Oświetleniowy Grz...
Oferujemy sprzęt do mieszkań i biur, ale Nasz wypracowany przez l...
Pytanie do ekspertów:

Z jakich etapów składa się projektowanie wnętrza?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie zaloguj się lub zarejestruj w Odi.pl.

Odpowiedzi ekspertów:
Odpowiedź firmy: Glam Design Dorota Iwaniec
W pracowni projektowej Glam Design współpraca z klientem składa się z kilku etapów.

1. Pierwsze spotkanie czyli poznajemy się - to wstępna rozmowa o oczekiwaniach inwestorów, budżecie, zakresie projektu i możliwości zmian. Po tej rozmowie następuje wycena projektu zgodnie z ustaleniami.

2. Inwentaryzacja i szczegółowa rozmowa czyli drugie spotkanie. Po akceptacji warunków umowy i wyceny projektant wnętrz musi dokładnie wymierzyć projektowane pomieszczenia, jeżeli nie jest to możliwe, np. budynek jest w trakcie budowy musi wystarczyć rzut z wymiarami z projektu architektonicznego. Teraz jest również pora na szczegółową rozmowę o funkcjonalności, ulubionych kolorach i stylu, sposobach spędzania czasu w domu itp.

3. Projekt funkcjonalny czyli propozycja nowego układu ścianek działowych, rozmieszczenie wszystkich mebli i sprzętów - zazwyczaj są to 2 lub 3 propozycje w formie rzutów 2D, zgodne z wcześniejszymi ustaleniami.

4. Wizualizacje 3D czyli tak to będzie wyglądać. Po akceptacji wybranego układu funkcjonalnego, projektant wnętrz przygotowuje trójwymiarowy model projektowanych pomieszczeń, z konkretnymi kolorami, materiałami wykończeniowymi, meblami, dekoracjami. W pracowni Glam Design przedstawiamy klientowi 2-3 propozycje kolorystyczne.

5. Lista zakupów czyli ile czego i gdzie kupić. Po akceptacji wersji kolorystycznej, która najbardziej spodobała się inwestorom, projektant wnętrz sporządza szczegółową listę zakupów z podaniem ilości i miejsca zakupu wszystkich przedmiotów użytych w projekcie (od materiałów wykończeniowych - poprzez meble - po dekoracje)

6. Projekt techniczny czyli wytyczne dla ekipy remontowo-wykończeniowej, hydraulika, elektryka, stolarza itp. Są to rzuty 2D i widoki ścian z naniesionymi zmianami. W skład projektu technicznego wchodzi m.in projekt układu podłóg, projekt oświetlenia, projekt sufitów podwieszanych, projekt zabudowy z płyt GK, wytyczne dot. ułożenia płytek/gresu, projekt mebli na zamówienie, ewentualnie projekty innych nietypowych elementów oraz wytyczne dla pozostałych fachowców.

Autor: Dorota Iwaniec

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2016.01.19
Oceń odpowiedź:
1/0