Sposób prasowania zależy od rodzaju nadruku jednak jeśli nie mamy pewności jaki rodzaj nadruku zastosowano na naszej koszulce najbezpieczniej stosować się do zasady prasowania po lewej stronie w jak najniższej temperaturze.
Najwrażliwsze na metodę konserwacji są nadruki termotransferowe oraz DTG - należy pamiętać o przewracaniu koszulki na lewą stronę także przed włożeniem do pralki, prędkość wirowania nie powinna przekroczyć maksymalnie 400 obr., prasowanie powinno być przeprowadzane na lewej stronie tak, aby nie dotykać bezpośrednio żelazkiem samego nadruku, ale prasować przez dzianinę koszulki, która ochroni nadruk. Warto dobrać jak najniższą skuteczną temperaturę prasowania - dzięki temu ochronimy nie tylko nadruk, ale także kolor samej koszulki. Nie wolno suszyć koszulek z tego typu nadrukami w suszarkach bębnowych.
Nadruki sublimacyjne można prasować bezpośrednio, jednak bezpieczniejsza jest także metoda prasowania po lewej stronie. W sublimacji tusze wnikają w samo włókno więc tu z kolei nie musimy martwić się kwestią prędkości wirowania - to niezwykle długowieczna metoda druku. W przypadku sublimacji większość produktów może w ogóle nie wymagać prasowania - sublimację najlepiej wykonywać na czystym poliestrze, który dobrze strzepnięty i równo rozwieszony do schnięcia nie będzie wymagał prasowania w ogóle. W przypadku tkanin/dzianin wykonywanych z mieszanek poliestru z bawełną może być konieczne prasowanie po lewej stronie.
Zapytaj eksperta o szczegóły »