Wizytówka Twojej firmy
Dodanie wizytówki firmy w Odi.pl jest całkowicie bezpłatne. Załóż profil firmy w 5 minut.
Dodaj firmęKażda kobieta chce mieć jasną, świetlistą, gładką cerę. Niekiedy jednak, pod wpływem słońca, starzenia się lub przebytych chorób, na twarzy pojawiają się nieestetyczne ciemne plamy pigmentacyjne. Można je skutecznie usunąć, by znowu cieszyć się piękną skórą.
Skuteczna laseroterapia
Najskuteczniejszym sposobem na usuwanie przebarwień jest terapia laserowa. Zabieg ten polega na rozbiciu nagromadzonej pod skórą melaniny (ciemnego pigmentu odpowiedzialnego za opalanie się oraz przebarwienia), która następnie zostaje naturalnie usunięta przez organizm. Podczas zabiegu miejscowo naświetla się przebarwienie, które pod wpływem naświetlania jeszcze bardziej ciemnieje. W wielkim uproszczeniu polega to na wywołaniu kontrolowanego oparzenia, które powoduje zniszczenie przebarwionych komórek. Zabieg nie jest inwazyjny, nie powoduje naruszenia struktury skóry, chociaż może powodować ból i pieczenie. Dlatego też laseroterapię przeprowadza się z znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu skóra może być opuchnięta i zaczerwieniona, ale efekt ten ustępuje po kilku dniach. Po zabiegu naświetlane przebarwienie znacznie ciemnieje – nie należy się tym przejmować, to efekt rozbijania melaniny, który ustąpi w procesie gojenia. Naturalnych efektem wywołanym przez laser jest także łuszczenie się, ale ono również szybko ustępuje. Pod wpływem lasera najszybciej ustępują plamy powierzchniowe, umiejscowione w naskórku – takie jak na przykład piegi. Głębokie, rozległe przebarwienia mogą wymagać powtórzenia zabiegu dla pełnego efektu.
Chroń skórę przed słońcem
Aby usuwanie przebarwień było skuteczne, a efekty zabiegu długo się utrzymywały, należy odpowiednio pielęgnować zregenerowaną skórę. Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja za pomocą kosmetyków z filtrami UV i z witaminą C. Nie powinno się wystawiać skóry bezpośrednio na działanie promieniowania słonecznego a także ostrożnie przyjmować fotouczulające leki takie jak antybiotyki i leki hormonalne. Warto wiedzieć, że niektóre zioła, takie jak dziurawiec i nagietek, również mogą wywoływać powstawanie przebarwień na skórze twarzy. Laserowe usuwanie przebarwień nie może być przeprowadzane u kobiet ciężarnych i karmiących piersią, u diabetyków, osób cierpiących na infekcje oraz nowotwory. Przeciwwskazaniem są także zaburzenia krzepliwości krwi oraz wszelkie uszkodzenia skóry w obrębie naświetlanych obszarów. Zabieg jest odradzany także podczas antybiotykoterapii oraz terapii retinoidami. Przed wykonaniem zabiegu należy także zrezygnować z opalania.
Usuwanie przebarwień Medycyna Estetyczna Gdańsk la-nika.pl/